Merkezimiz Hakkında

Merkezimiz Hakkında

Bebek, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Merkezine Hoşgeldiniz

Uzm. Dr. Çağatay Uğur Çocuk ve Ergen Psikiyatri Merkezi Olarak Ankara Eskişehir Yolu (Medicana Hastanesi Yanı) Platin Tower İş Merkezinde; Uzman Dr. Çağatay UĞUR koordinatörlüğünde, Uzman Psikologlarımız, Disleksi, Hiperaktivite ve Oyun Terapistimiz, Dil ve Konuşma Bozukluğu Terapistimiz ve Çift (Aile) Terapistimizden oluşan ekibimizle, 0-21 Yaş arasındaki çocuk ve gençler ile yetişkinlere dönük tüm psikiyatrik ve psikolojik sorunlarınızda sizlere destek olmak için buradayız.

Merkezimizde ağırlıklı olarak “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu”, “Karşı Gelme-Karşı Olma Bozukluğu”, “Davranım Bozukluğu”, “Duygudurum Bozuklukları” “Depresyon” “Özgül Öğrenme Güçlüğü (Disleksi) ”, “Otizm Spektrum Bozukluğu”, “Dışaatım Bozuklukları” “Tik Bozukluğu” “Konuşma Bozuklukları”, “çocukluk dönemi kaygı bozuklukları” gibi birçok alanda çalışmalarımız devam ettirmektedir.

Diğer taraftan merkezimizde, Destekleyici Psiko Terapi, Grup Psiko Terapisi, Psiko Drama, Oyun Terapisi, Hipno Terapi, Analitik-Dinamik Terapi ve Dil Terapisi ile Bireysel psikoterapi ağırlıklı uygulamalarının yanında, anne baba eğitimi ve ilaç tedavi uygulamaları ile Psikiyatrik ve Psikolojik Değerlendirme Testleri, Özel Öğrenme Güçlüğü Testleri, Dikkat Testleri, Zekâ Testleri, Okul Olgunluğu ve Dil Gelişim Testleri gibi testler de uygulanmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra merkezimizde yetişkinlere dönük, Çift Terapisi, Ebeveyn Danışmanlığı ve ihtiyaç duyulan tüm alanlarda Psikolojik ve Psikiyatrik destek de sunulmaktadır.

WhatsApp Image 2020-07-18 at 15.27.31

ÇOCUK VE ERGEN PSİKİYATRİSTİNE NE ZAMAN BAŞVURMALI?

Çocuğunuzda sizi huzursuz eden bazı özellikler görüyorsunuz ama adını koyamıyor ya da nedenini anlayamıyorsunuz. Okulundan çeşitli yakınmalar alıyor ama bunlara neden olan davranışlarının “her çocukta olduğu kadar” ya da “normal sınırlarda” olup olmadığına karar veremiyorsunuz. Çocuğunuz için psikiyatriste başvurma kararını verirken şunları tarafsızca düşünmenizi öneririm:

  • Çocuğumun aklından sık sık onu huzursuz eden düşünceler geçiyor mu ve bunların neden olduğu davranışlar, onun yapması gereken işleri engelliyor mu?
  • Çocuğum sık sık mutsuz, endişeli ya da öfkeli mi? Duygusal iniş çıkışları hızlı ve yoğun oluyor mu?
  • Çocuğum okulda kendisinden beklenen ortalama başarı seviyesinin altında kalıyor mu? Kapasitesinin altında mı öğreniyor?
  • Çocuğumun başkalarıyla iletişiminde sorunlar var mı?
  • Çocuğumun davranışları sık sık çevresindekilerle ilişkilerini bozuyor mu?
  • Çocuğum davranışları ile sık sık toplumsal kuralları ve sınırları aşıyor mu?

Bu sorulardan herhangi birine yanıtınız “evet” ise bir çocuk psikiyatrisi uzmanıyla görüşmenizde yarar vardır. Süregiden sorunlar zamanla çocuğunuzun kendini olumsuz biçimde yargılamasına neden olacağı ve özgüvenini azaltacağı için müdahale gereklidir.

Çözüm Ekibimiz

Sizin İçin Buradayız!
Adsız tasarım
Adsız tasarım
Uzm. Dr. Çağatay Uğur
Bebek, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı
Döne
Döne
Döne Sarıkaya
Uzman Klinik Psikolog
Adsız tasarım (1)
Adsız tasarım (1)
Elif İnsaf Atalay
Oyun Terapisti & Disleksi ve DEHB Eğitmeni

Misyonumuz

Felsefemiz
Uzm. Dr. Çağatay Uğur Çocuk ve Ergen Psikiyatri Merkezi Olarak Misyonumuz:

Geleceğin yetişkinleri olacak, çocuk ve ergenlerin, fiziksel sağlıklarının yanı sıra psikolojik sağlık ve sosyal uyumlarını da en iyi duruma getirip aileler ve toplumumuz için daha sağlıklı bir nesil yetişmesine katkıda bulunmaktır.

  • Bireye ve ihtiyaçlarına özel yaklaşım
  • Ayrıntılı psikolojik ve psikiyatrik testler
  • Çocuk, ergen ve ailelerine dönük terapiler

Sizden gelenler

Kliniğimiz ve Uzmanımız Hakkındaki Değerli Görüşleriniz!

Kesinlikle harika bir psikiyatris kiminle konuşsam herkesin çok memnun kaldığı ve yanından her şekilde mutlu ayrıldıklarını söylüyolardı… … … çok güzel bi ilgi gördüm ve sürekli gitmeyi düşünüyorum.

B. B. Hanım

Anne

İşinde çok iyi bir psikiyatr, özelikle çocuklara yaklaşımı çok sıcak sanki bir doktor değil de bir abi gibi içtenlikte sorunları dinliyor, kendisi kesinle tavsiye ediyorum

Z. S. Bey

Baba

Branşında ender hocalardan biri! Çook samimi, bunu ilk görüştüğünüz an hissedebilirsiniz. Biz ailecek çok memnun kaldık 😊 iyiki varsınız hocam.

Ş. K. Bey

Baba