Aile İçi İletişim Problemleri

Aile İçi İletişim ProblemleriAİLE İÇİ İLETİŞİM

Aile ile çocuk arasındaki iletişim sürecini etkileyen en önemli öğe, çocukluktan itibaren ailenin geliştirdiği tutum ve çocukla ilişkisidir.

Ailenin sevgi, disiplin ve ilişki anlayışı bilinmelidir. İdeal anne babalık yoktur. Aile dinamik bir sistemdir. Her aile kendi yolunu ve sürecini kendi kişiliğine göre oluşturur.

Aile-çocuk/ergen ilişkisinde sadece ailenin tutumları rol oynamaz. Aynı zamanda anne ve babanın kişilik özellikleri, anne-baba arasındaki ilişkinin ve ergenin özellikleri de önemlidir.

Birbirleriyle uyumsuz, sevgisiz, ilişkileri sağlıklı olmayan bir anne babanın, çocuğa ve ergene sağlıklı tutum geliştirmeleri zordur. (Aile İçi İletişim Sorunları dahil olmak üzere Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi İle İlgili kapsamlı yazılarımızhttps://cagatayugur.com.tr/yazilarimiz/ sayfasında)

Ankara Platin Tower’daki Merkezimizde, Çocuk ve Ergen  Psikiyatrisi Uzmanı Uzm. Dr. Çağatay UĞUR tarafından Aile İçi İletişim Sorunları dahil  olmak üzere Çocuk&Ergen Psikiyatrisine dair tüm rahatsızlıkların test, terapi, tedavi ve takipleri yapılmaktadır!

Aşağıdaki linklerden bize ulaşıp randevu alabilir ayrıca konu ile ilgili daha detaylı bilgiye ve Çocuk ve Ergen Psikiyatrsi ile ilgili kapsamlı makalelerimize aşağıdaki Çocuk&Ergen Psikiyatrisi Yazılarımız linkinden ulaşabilirsiniz!

 

Leave a comment