Ebeveyn Danışmanlığı

Ebeveyn DanışmanlığıEbeveyn Danışmanlığı Genel

Ebeveyn Danışmanlığı, gebelik döneminden başlayarak çocuğunuzun gelişip büyürken geçirdiği bebeklik, çocukluk ve ergenlik gibi dönemlerde çocuklarınızla sağlıklı bir iletişim kurmak için geliştirilen bir danışmanlık türüdür. Bu danışmanlık aslında, çocuk ve ergenlerle çalışmanın kaçınılmaz ve ayrılmaz bir parçasıdır.

Bireyin bir yetişkin olana kadar geçirdiği üç dönem olan bebeklik, çocukluk ve ergenlik dönemleri, aynı zamanda gelişim ve değişimin de çok süratli olduğu dönemlerdir. Diğer taraftan her değişiklik bebek, çocuk ya da ergenin ilk kez karşılaştığı durumlar olacağı için çeşitli krizlerle karşılaşmak neredeyse kaçınılmazdır.  Sütten kesme, öz bakım eğitimi, tuvalet alışkanlığı, yürümeye başlama, okula başlama, ergenlik değişiklikleri bu tarz durumlardan bazılarıdır.

Bu krizler bu sürecin olağan durumlarıdır ancak bunları atlatmak oldukça güç olabilmektedir. Bu durumda devreye ebeveyn danışmanı olan uzmanlar girerler ve bu süreçlerin kazasız atlatılıp bireyin sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olurlar. (Ebeveyn danışmanlığı da dahil Çocuk Ergen Psikiyatrisi İle İlgili kapsamlı tüm yazılarımız https://cagatayugur.com.tr/yazilarimiz/ sayfasında)

Ankara Platin Tower’daki Merkezimizde, Çocuk ve Ergen  Psikiyatrisi Uzmanı Uzm. Dr. Çağatay UĞUR ve Ekibi tarafından Ebeveyn Danışmanlığı da dahil olmak üzere Çocuk&Ergen Psikiyatrisine dair tüm test, terapi, tedavi ve takipler yapılmaktadır!

Aşağıdaki linklerden bize ulaşıp randevu alabilir ayrıca konu ile ilgili daha detaylı bilgiye ve Çocuk ve Ergen Psikiyatrsi ile ilgili kapsamlı makalelerimize aşağıdaki Çocuk&Ergen Psikiyatrisi Yazılarımız linkinden ulaşabilirsiniz!

 

Leave a comment