Hipno Terapi

Hipno Terapi

Hipnoterapi, bireylerin çeşitli endişeler ve sorunlarla başa çıkmasına yardımcı olmak için olumlu öneriler ve yönlendirilmiş görüntülerin kullanıldığı, odaklanmış bir dikkat ve artan öneri durumu oluşturmak için hipnozun kullanıldığı bir alternatif tıp türüdür.

Hipnoterapi üç bölümden oluşur. Bunlar; transa girme, kişiye telkin verme ve transtan çıkma şeklindedir. Transa girme yani hipnotize olma en zor aşamadır. Burada kişi etrafında olup bitenlerin farkındadır. Fakat uyku hali vardır. Hipnotize olan kişiye daha sonra verilen telkinler bilinçaltına gönderilmeye başlanır. Hipnoterapi yetkili bir kişi tarafından yapılıyor ise, hiç bir yan etkisi yoktur. Hipnoz ile çocukların yaşadığı bazı psikolojik sorunları tedavi etmek mümkündür. Çocuklarda özellikle alt ıslatma, fobi, dikkat eksikliği, konuşma bozukluğu, öğrenme sorunları, parmak emme gibi problemler hipnoterapi ile tedavi edilebilir. Bir çocuğu hipnoz etmek bir yetişkine göre çok daha kolaydır. Erişkinlerde travma, korku kişileri ruhsal bunalımlarından, bunların sebep olduğu çeşitli alışkanlıklardan ve bedensel hastalıklardan kurtarmak için yapılır.

(Hipnoterapi dahil olmak üzere Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi İle İlgili kapsamlı yazılarımız https://cagatayugur.com.tr/yazilarimiz/ sayfasında)

Ankara Platin Tower’daki Merkezimizde, Çocuk ve Ergen  Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Çağatay UĞUR koordinasyonunda Hipnoterapi dahil Çocuk&Ergen Psikiyatrisine dair tüm rahatsızlıkların test, terapi, tedavi ve takipleri yapılmaktadır!

Aşağıdaki linklerden bize ulaşıp randevu alabilir ayrıca konu ile ilgili daha detaylı bilgiye ve Çocuk ve Ergen Psikiyatrsi ile ilgili kapsamlı makalelerimize aşağıdaki Çocuk&Ergen Psikiyatrisi Yazılarımız linkinden ulaşabilirsiniz!

Bize Ulaşın

Yazılarımız

Leave a comment