MOXO Dikkat Performans Testi

Moxo Dikkat Testi Nedir?

MOXO DİKKAT PERFORMANS TESTİMOXO dikkat ölçme testi 6-12 yaş arası çocuklar ve 13-60 yaş arası yetişkinler için geliştirilmiş uzmanlar tarafından uygulanan, görüş ve duygu içermeyen, bilgisayar üzerinden yapılan görsel ve işitsel çeldiricilerin olduğu “Çevrimiçi” dikkat ölçme testidir.

MOXO ÇOCUK TESTİ: Özel olarak 6-12 yaş arası çocuklar için tasarlanmış olup, uzmanlar için DEHB tanısı ve hasta gözlem süreçlerinde yardımcı bir araç görevi görmektedir. MOXO Çocuk Testi, yaş ile uyumlu çeşitli uyaran ve çeldiriciler içeren, 15 dakikalık online bir testtir.

MOXO GENÇ&YETİŞKİN TESTİ: 13-65 yaş aralığını kapsayan, uzmanların DEHB tanısı ve hasta gözlem süreçlerinde hastanın dikkat profilini değerlendirmelerine yardımcı olan bir araçtır. MOXO Genç&Yetişkin DEHB Testi, eşsiz çeldirici sistemiyle bireyin günlük hayatta karşılaştığı çevresel koşulları modeller. Uygun uyaran ve çeldiriciler içeren, 18 dakikalık online bir testtir.

Moxo Dikkat Testi Neleri Ölçer?

MOXO, Dikkat, Zamanlama, Dürtüsellik ve Hiperaktivite performans düzeylerinin ölçümünde oldukça etkili bulunmuştur; testin hızla artmış olan popülaritesi, MOXO’da bulunan eşsiz çeldirici sistemi’nden kaynaklanmaktadır.

MOXO testi, DEHB’in bu 4 belirleyicisini ayrı ayrı değerlendirerek objektif ve somut sonuç verir. Standart SPT testlerinden farklı olarak; MOXO, dikkat dağıtıcı dış uyaranlar kullanarak gerçek yaşam çevresinin tam bir benzetimini (simülasyon) sağlar.

Basit görünen bir MOXO görevine odaklanabilmek için, bireyin günlük hayatta yapması gerektiği gibi, testte bulunan görsel ve işitsel çeldiricileri görmezden gelmesi gerekmektedir. 

Moxo Dikkat Testinin Avantajları Nelerdir?

  • OBJEKTİFLİK:Objektif ve somut bir sonuç vermesi bu testin en büyük avantajıdır.
  • ÖLÇÜLEBİLİRLİK VE DOĞRULUK:Kişinin dikkatini ölçmede bilgisayarlı testler doğru sonuç vermektedir.
  • DOĞRUDAN DEĞERLENDİRİLEBİLME:Test öncesi kişinin herhangi bir ilaca veya test hazırlığına ihtiyacı yoktur.
  • HIZLI SONUÇ:Testin sonlanmasından kısa bir süre sonra “online” hızlı sonuç alınır.

Ankara Platin Tower’daki Merkezimizde, Çocuk ve Ergen  Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Çağatay UĞUR koordinasyonunda MOXO Testi dahil Çocuk&Ergen Psikiyatrisine dair tüm rahatsızlıkların test, terapi, tedavi ve takipleri yapılmaktadır!

Aşağıdaki linklerden bize ulaşıp randevu alabilir ayrıca konu ile ilgili daha detaylı bilgiye ve Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi ile ilgili kapsamlı makalelerimize aşağıdaki Çocuk&Ergen Psikiyatrisi Yazılarımız linkinden ulaşabilirsiniz!

Bize Ulaşın

Yazılarımız

Leave a comment