Okul Danışmanlığı

Okul DanışmanlığıOkul Danışmanlığı Genel

Okul, özellikle de sokakta arkadaşlık yapma imkanları pek de kalmayan günümüz çocukları için aile ve akrabalar dışında ilk sosyalleştikleri yerdir. Evde ve yakın akrabalar arasında konfor alanından ayrılmayan çocuk, okula başladığı zaman ister istemez birtakım zorluklarla karşılaşacaktır.

İster okul öncesi eğitim kurumlarına isterse de ilk okul yada yeni başlanılan bir eğitim kurumunda çocukların adaptasyon problemleri yaşamaları beklenen bir durumdur. Çocuk bu yeni duruma ne kadar çabuk uyum sağlarsa akademik gelişimi de o kadar çabuk olacaktır.

Bazen okul problemleri çocuğun ya da ailenin bir başına çözemeyeceği karmaşık olabilir ya da zamanla bu hale evrilebilir. Böyle durumlarda uzman desteği almak kesinlikle faydalı olacaktır. (Okul danışmanlığı da dahil Çocuk Ergen Psikiyatrisi İle İlgili kapsamlı tüm yazılarımız https://cagatayugur.com.tr/yazilarimiz/ sayfasında)

Ankara Platin Tower’daki Merkezimizde, Çocuk ve Ergen  Psikiyatrisi Uzmanı Uzm. Dr. Çağatay UĞUR ve Ekibi tarafından Okul Danışmanlığı da dahil olmak üzere Çocuk&Ergen Psikiyatrisine dair tüm test, terapi, tedavi ve takipler yapılmaktadır!

Aşağıdaki linklerden bize ulaşıp randevu alabilir ayrıca konu ile ilgili daha detaylı bilgiye ve Çocuk ve Ergen Psikiyatrsi ile ilgili kapsamlı makalelerimize aşağıdaki Çocuk&Ergen Psikiyatrisi Yazılarımız linkinden ulaşabilirsiniz!

Leave a comment