Sosyal Beceri Eğitimi

Sosyal Beceri Geliştirme EğitimiSosyal Beceri Eğitimi Genel

Sosyal Beceri Eğitimi, bireyin kendisiyle barışık ve çevresiyle uyum içinde yaşamasını sağlayan gerçek yaşam becerileridir. Yani bireyin kendini ifade etme, çevresindekilerle iletişim kurma, toplumsal sorumluluklarını yerine getirme, içinde bulunduğu gruba uyum sağlama amacı ile sergilenmesi beklenen öğrenilmiş davranışlarının tümüdür. Sosyal beceriler, gelişimsel, önleyici, tedavi edici olarak kazandırılabilir. Gelişimsel olarak baktığımızda, çocuğun büyüme sürecinde mutlaka edinmesi gereken becerileri aşamalı olarak çocuğa kazandırmak amaçlanan eğitim türevidir. (Sosyal Beceri Eğitimi de dahil Çocuk Ergen Psikiyatrisi İle İlgili kapsamlı tüm yazılarımız https://cagatayugur.com.tr/yazilarimiz/ sayfasında)

Ankara Platin Tower’daki Merkezimizde, Çocuk ve Ergen  Psikiyatrisi Uzmanı Uzm. Dr. Çağatay UĞUR ve Ekibi tarafından Sosyal Beceri Eğitimi de dahil Çocuk&Ergen Psikiyatrisine dair tüm test, terapi, tedavi ve takipler yapılmaktadır!

Aşağıdaki linklerden bize ulaşıp randevu alabilir ayrıca konu ile ilgili daha detaylı bilgiye ve Çocuk ve Ergen Psikiyatrsi ile ilgili kapsamlı makalelerimize aşağıdaki Çocuk&Ergen Psikiyatrisi Yazılarımız linkinden ulaşabilirsiniz!

Leave a comment